Thomas Heyer

Thomas Heyer

Tenor, pedagog śpiewu.

Urodzony w Niemczech, niedaleko granicy z Holandią. Rozpoczął swoją artystyczną drogę w Musikhochschule w Kolonii gdzie studiował śpiew u prof. Arthura Janzena. Następnie ukończył studia podyplomowe u prof. Judith Lindenbaum i wybitnego tenora prof. Reinharda Leisenheimer.

Thomas Heyer wykonuje w Niemczech oraz poza granicami kraju partie tenorowe dzieł takich kompozytów jak Bach, Händel, Haydn, Mozart, Beethoven, Schubert, Mendelssohn-Bartholdy, Schumann, Rossini, Puccini, Orff. Występował w filharmoniach w Kolonii, Berlinie, Gewandhaus w Lipsku i Beethovenhalle w Bonn. Amerykański debiut w partii Ewangelisty w Pasji według Św. Mateusza J. S. Bacha odbył się w Minneapolis.

Już podczas studiów był członkiem Opera Studio przy operze w Kolonii. Następnie jako gościnny artysta występował w operach w Hagen, Cairo, Gelsenkirchen, Frankfurcie. Jego repertuar operowy obejmuje role Fentona w Wesołych kumoszkach z Windsoru, Tamina w Czarodziejskim flecie, Ferrando w Cosi fan tutte, Belmonte w Uprowadzenie z seraju, Markiza w Zar und Zimmermann, czarownica w Hänsel and Gretel, Adama w Der Vogelhändler, Barinkay w Baronie cygańskim, Beppo w Ricie. Brał udział w wielu produkcjach radiowych i telewizyjnych, wykonując również muzykę kompozytorów współczesnych

Thomas Heyer jest profesorem w Hochschule für Musik und darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem / Niemcy. Prowadzi liczne warsztaty w kraju i zagranicą, a jego uczniowie śpiewają w teatrach operowych i salach koncertowych w całej Europie.

 

Thomas Heyer – Über allen Gipfeln ist Ruh